Сторінка класного керівника

ОСІНЬ чарує, приваблює, 

надихає, спонукає до творчості. 

У рамках місячника шкільних бібліотек учні 5, 6, 8 класів створили тематичний колаж та поділились осінніми настроями 


Відеоколаж "Осінні настрої""













*************************






*****************************

Вересневі самоцвіти-2021!














Тиждень безпеки життєдіяльності на тему "Вивчаємо, знаємо, виконуємо!"

Життя – це найдорожчий скарб. У дитинстві майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та, на жаль,  трапляється, що за одну мить яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись. Тому традиційно на початку вересня і проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі. В рамках тижня проведені  тематичні уроки та бесіди на тему

 «Правила для пішоходів» та інтелектуальна гра з елементами

 ситуативних завдань "Червоний-жовтий-зелений". 








Перше вересня - 2021



Вересень. Стежка до школи.
Дзвонить веселий дзвінок.
І через луг, через поле
Сонце спішить на урок.
Промінь лягає на трави,
Лукам навіє тепла.
Осінь стрічки золотаві
В коси дерев заплела.
Пахне прив’яленим цвітом –
З гаю, з городу, з двора.
Ми попрощалися з літом,
Ось і до школи пора.

Перший урок до 30-річчя Незалежності України

 "Україна дивує світ"











«Разом для найкращого Інтернету»

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». 

З метою поширення

досвіду щодо безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми й молоддю, у Високобайрацькому НВК було проведено квест-змагання  «Безпечний інформаційний простір», у якому взяли участь учнівські команди «Інстаграм» та «Телеграм». Здобувачі освіти 8 та 9 класів мали змогу в ігровій формі ознайомитися з найбільш поширеними прихованими небезпеками онлайн-спілкування, виявити та попередити прояви кібербулінгу, через «листи-послання з майбутнього» зробити висновки щодо
необхідності формування навичок безпечного користування інтернетом
Адже у сучасному світі все зводиться до того, що він став найнеобхіднішим засобом зв’язку, пошуку інформації, дозвілля тощо. Тому завдання батьків та педагогів – учити дітей засобам соціалізації через соцмережі; допомогти їм реалізувати власні інтереси; навчити безпечно користуватися інтернетом.








Обережно, ожеледиця!

Прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці

            Пам’ятайте, що кращим для льоду є підошви з мікропористої  чи іншої м’якої основи та без високих підборів.

Як зменшити ризик травм у ожеледицю:

    Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки мають бути вільні від речей.

При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це збільшує шанс утриматися на ногах.

У момент падіння згрупуйтесь, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться у часі  і втратить свою силу.

Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, а й важчих травм, особливо переломів.

Не  ходіть біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких шляхах особливо.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю.

Пам’ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машин  і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить, як мінімум, до каліцтв, а можливо, і до загибелі.

Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані.

Травми при цьому найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п’яний падає завжди вдало.

Тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, під час відлиги (танення снігу і льоду) остерігайтеся падіння бурульок.




Тиждень БЖ "Здоров'я - дорожче за золото"

Аукціон "Життєвий вибір"
У рамках тижня  БЖ «Здоров'я – дорожче за золото»  з метою сприяння  формуванню навичок здорового способу життя серед учнівської молоді у 9 класі було проведено тренінгове заняття  «Хочеш бути здоровим – будь ним!», у ході якого учасники мали визначити життєві пріоритети, формувати прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя. . Під час проведення та обговорення вправи-аукціону «Як розпорядитися життям» учні зробили висновок, що життя – це не гра, не можна повторити вже зроблений вибір чи скасувати прийняте у минулому рішення, не можна охопити абсолютно все чи скористатися кожною можливістю; не можна передбачити, які можливості залишаться відкритими для тебе через тиждень або рік;  ти повинен будеш платити за кожен свій вибір у житті – і часто ця плата буде перевищувати сподівання. Підсумком заняття стало створення пам’ятки «10 кроків до здоров'я»

Досліджуємо, вивчаємо, а потім купуємо...
У ході бесіди-дослідження «Смакота – гіркота» було приділено увагу формуванню уявлення дітей про взаємозалежність правильного раціонального харчування і власного здоров'я,  розглянуто види  хімічних добавок та з’ясовано їх шкідливість для організму. Досліджуючи склад деяких харчових продуктів, учні з’ясували, що до їх складу входять небезпечні хімічні барвники, підсилювачі смаку, згущувачі тощо. Аналізуючи сучасний стан у сфері використання харчових добавок, діти зробили  висновок, що цілковито убезпечити себе від шкідливого впливу небезпечних продуктів неможливо. Але споживачеві цілком під силу зменшити ризики, пов'язані із вживанням шкідливих добавок. Для цього варто запам'ятати наступні правила: не можна купувати продукти харчування у місцях несанкціонованої торгівлі,  при придбанні продуктів харчування завжди слід уважно вивчати склад товару, при купівлі продуктів варто уникати тих із них, що містять яскраві барвники, слід уникати вживання продуктів, що містять замінники цукру, наприклад, ацесульфам калію (Е 950), аспартам (Е 951), цикламат натрію (Е 952), сахарин (Е 954). Не потрібно також забувати про те, що лише повноцінне, збалансоване та здорове харчування є справжньою запорукою здоров'я та гарного самопочуття.



«Зваж можливості – зроби вибір»

(профорієнтаційне заняття)

"Знайди свою улюблену справу - і тобі жодного дня не доведеться працювати"

Методика професійного самовизначення Дж. Голланда

Більше тестів з профорієнтації знайдете тут



з новим роком!!!

Новий рік — чудове свято!
Зичим Вам добра багато,
Миру в домі й на землі,
І смачного на столі.

Хай приходять друзі в гості,
Щастя буде на порозі,
Здійснення бажань і мрій
Подарує рік Новий!



Землякам, що загинули під час Голодомору, присвячується...

Нині нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму. Цьогорічні вшанування 

відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби, і запроваджені карантинні заходи вносять обмеження у проведення масових заходів. Але ця обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.

Сьогодні учні Високобайрацького НВК вшанували пам'ять загиблих родичів, кожен пригадав історію свого роду, принесли до пам’ятного знаку колоски пшениці, хліб, цукерки, печиво… адже колись це могло врятувати чиєсь життя… Ми пам‘ятаємо, ми сумуємо в цей день, ми усвідомлюємо ціну великого злочину проти народу, ми знаємо ціну чорної житньої хлібини…

Нині серед живих залишились надзвичайно мало тих, хто пережив Голодомор 1932 – 1933 років та й голод 1946 – 1947 років. До того ж, вони, як і всі люди старшого віку, є особливо вразливими до коронавірусу і  потребують уваги рідних і близьких. Тож нехай День пам'яті жертв голодоморів стане і додатковою можливістю приділити увагу та надати підтримку тим, хто сьогодні потребує нашого піклування. Їхні спогади, їхні світлини, пам'ятки минулого, що вони зберігають, зміцнюють пам'ять роду і національну пам'ять. Наше завдання зберегти і передати цю пам'ять наступним поколінням, зберегти історію живою.

Кожен може долучитися до збереження пам’яті та правди про Голодомор:

- запали свічку у вікні своєї домівки чи біля пам’ятного хреста або меморіалу у День пам'яті жертв голодоморів;

- запиши свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передай їх до музею (місцевого, краєзнавчого чи Національного музею Голодомору-геноциду);

- віднайди старі світлини рідних людей; розпитай у родичів про їхню долю

- збережи чи передай до  музею родинні артефакти 1920-30-х років (сорочки, рушники, предмети побуту тощо);

- а головне: робіть це щиро



Найкращі знавці української мови 

у Високобайрацькому НВК

За результатами ІІ (районного) етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика у 2019-2020 навч. році Дипломом ІІ ступеня нагороджена учениця Високобайрацького НВК Яковлєва Валерія, Дипломами ІІІ ступеня нагороджені Нікітенко Нікіта, Дубіна Дмитро. Також високих результатів у ІІ (районному) етапі Х Мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка у 2019-2020 навч. році досягли учениці Соменко Анастасія та Почтар Інеса, які нагороджені Дипломами ІІІ ступеня. Вітаємо переможців! Пишаємося вашими досягненнями і сподіваємося, що найбільші вершини у вашому житті ще попереду!

Вільні творять майбутнє!


Осінь – чудова пора року. Цьогоріч вона подарувала нам сонячне бабине  літо, різнобарв’я лісів і полів, багаті врожаї та незабутні враження. 21 листопада учні 9 класу долучилися до Свята осені, а також в рамках відзначення Дня гідності й Свободи створили колаж «Вільні творять майбутнє», де кожен міг висловити думку про те, що для сучасного українця  є Свобода, Гідність, Батьківщина.

"Україна - 
територія Гідності і Свободи"

"Той, хто по-справжньому любить Батьківщину, - з усякого погляду справжня людина"









Поспішайте робити добро - життя таке коротке...



СТОП - БУЛІНГ!

Тема шкільного булінгу – одна з найбільш обговорюваних останнім часом. Дійсно, цькування в школі – це велика проблема, яка потребує миттєвої реакції. У цьому відео ми поговоримо про булінг: що це та які його особливості.

Протидія булінгу

Обережно - булінг. Не заляпайся!




Спілкуймося українською!☺☺ 

Здобувачі освіти Високобайрацького НВК активно долучилися до загальношкільних та Всеукраїнських заходів, спрямованих на забезпечення  всебічного  розвитку  і функціонування української  мови,   сприяння утвердженню   її   статусу   як   державної,  піднесення  престижу української мови серед молоді. Зокрема учні 9 класу взяли участь у Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта Осінь - 2020, спрямованої на активізацію пізнавальної  діяльності та навчальної діяльності та навчальної мотивації, узагальнення набутих теоретичних знань і навичок. За підсумками олімпіади Дипломами ІІ ступенів нагороджена  учениця 9 класу Яковлєва Валерія, Дипломом ІІІ ступеня – учениця 9 класу Дубіна Анна. Коростієнко Вікторія, Озерний Едуард, Вєхтєва Олександра, Амбросімова Єлизавета нагороджені Сертифікатами за активну участь.

Я люблю українську мову!!!!

 Вивчаймо рідну мову! Спілкуймося українською! Адже знання рідної мови свідчить про високоосвіченість, духовність, культурність людини. 


Я пишу Диктант національної єдності!!!!

Цьогоріч для учнів 9 класу  написання ювілейного ХХ-го Диктанту національної єдності - особлива подія. І не лише тому, що вони є найстаршими учнями нашого закладу, які долучилися до цієї акції (мають показати високий рівень!), а й тому, що складати ДПА з української мови їм доведеться саме у формі диктанту. Усі писали старанно, пригадували правила, намагалися показати високий рівень знання української мови, а головне – набули досвіду і позитивних вражень.

"Виклики книжкової ери" - диктант,
спрямований у майбутнє

- Треба вчити правила, знати зміни у новому правописі - і успіх у кишені!!!!


Тиждень знань БЖ "Іскру гаси до пожежі, 
бо вогонь не знає межі!"
Кожен повинен уміти користуватися
 засобами пожежогасіння

Юні рятівники застерігають..!




У 9 класі  02.11 2020 року була проведена   виховна година  "Пожежна безпека у вашому помешканні". 

Особливу увагу звернули на способи та засоби гасіння пожежі в квартирі  (кімнаті) на початковій стадії загоряння. Також під час ситуативних вправ 
вкотре продемонстрували використання підручних засобів захисту органів дихання від чадного газу, а також особливості поведінки при виникненні пожежі в сусідніх квартирах, на сходах багатоповерхового будинку. Під час заходу здобувачі освіти повторили набуті знання, закріпили алгоритм дій у разі виникнення пожежі, розробили пам'ятку для учнів і мешканців села "Пожежа - екологічне лихо".  




Комментариев нет:

Отправить комментарий